Čtyři rady, jak zaručeně zůstat tlustý

Tento týden začalo jaro – tedy alespoň podle kalendáře – tak je nejlepší doba na to, jak si udržet svou váhu a neblbnout s hubnutím.

V titulku jsem použil termín tlustý. Ono se správně má říkat s nadváhou, popřípadě obézní. Ono je to ale praktický jedno. Jste-li tlustí a chcete-li si svou váhu udržet, mám pro Vás opravdu zaručené typy prověřené vlastní praxí. A můžete mi to věřit, svou váhu nad metrák jsem si dokázal udržet po značnou dobu svého života.

  1. Jezte jednou denně

Nejlépe začít někdy až kolem jedenácté dopoledne. A teď pozor! Nepřestávejte! Přestat doporučuji až v pozdním večeru, nejlépe po třiadvacáté hodině. Přes svůj pracovní den přece stejně nemáte čas na nějakou pořádnou pauzu, tak dodávejte žaludku neustálý přísun potravin.  Nejlépe zvolit něco, co Vám podají do okýnka Vašeho vozu a Vy můžete dál spěchat. Hlavně nezapomeňte zalít to něčím obublinkovaným s hromadou cukru. Spolehlivě tak ztratíte kontrolu nad množstvím a umožníte tak tělu spolehlivě vše ukládat do tukových zásob.

  1. Braňte se pohybu

Nejlepší místo k tomu jsem vždy spolehlivě našel na gauči. Nesmíte si však zapomenout s sebou vzít dálkový ovládač od televize. Věřte mi – za modrého svitu obrazovky se spolehlivě usíná. A jak říkala moje babička – dokonale zavážete sádlo.

  1. Věřte dietám

Trápíte se relativně krátkou dobu (dva až tři týdny), a potom Vás jojo efekt spolehlivě dostane do vyšších čísel. Toto nemohu potvrdit vlastní praxí, v okolí mám však dostatek příkladů. Udrželi si vždy svou původní váhu a většinou jí dotáhli ke svým rekordům.

  1. Nerelaxujte

To je asi největší nebezpečí, jak se zbavit své nadváhy. A je úplně jedno, jaký druh relaxace zvolíte. Při relaxaci zapojujete svůj mozek natolik, že zde hrozí nebezpečí našeptávání Vašeho já. Všechno totiž začíná v hlavě. Co když Vaše já Vám nakuká, že být tlustý je špatné, nebo dokonce nebezpečné. Na to obzvlášť bacha!

Tolik z mého života v období, kdy jsem začal s podnikáním, které způsobilo, že mi Maruška volala rychlou a začal jsem brát prášky na vysoký tlak.

Pamatuji, jak na jaře – je to již dva roky – mi někdo ukázal Šest kliků pro optimální váhu. Já blázen naletěl a za osm měsíců jsem vše, co jsem létá pracně střádal pozbyl. Můj lékař mě spokojeně poplácavá po rameni a snížil mi dávky léků na vysoký tlak. A mé dceři Evě jsem splnil její přání. Před rokem se vdávala a já ji doprovodil ve své svatební košili.

Přejí Vám krásné jaro – Pavel

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Novinky na Váš email

    S radosti Vám pošlu nejnovější články po vyplnění Vašeho jména a emailové adresy

  • Kategorie