Jak investujete do svého majetku?

Každý z nás máme nějakou životní úroveň. Ta se odvíjí od našich příjmů. Naše priority pak ovlivňují, co si za ty vydělané peníze koupíme. Vezmeme-li průměrný plat v ČR cca 27.00,-Kč /měs.(to je ale blbost, myslím ty průměry) – zamysleme se nad tím, co lze za to pořídit a jakou to má hodnotu. A abychom byli féroví, vezmeme jen půlku průměrného platu – tedy 13.500,-Kč.

Dnešní zamyšlení tedy bude o tom, co za tuto cenu lze pořídit, jak dlouho nám to bude sloužit a co nám to přinese.

Za 13.500,-Kč můžeme například pořídit:

  • Automatickou pračku – zajistí nám čisté prádlo pro naši rodinu. První naše pračka nám vydržela 21 let! Ty časy jsou však dávno pryč. Již máme čtvrtou a ta třetí vydržela 3,5 roku – smutné, že?
  • Televizi – tak toho nejsem velký fanda. Neříkám, že se nepodívám rád na nějaký kvalitní program – přínosem je tedy zábava nebo poučení. A televizi prý lidé mění asi po pěti letech.
  • SmartPhone – pokud s telefonem nechcete pouze telefonovat, můžete se svými blízkými komunikovat přes spoustu aplikací a jako bonus si uděláte fotku nebo natočíte nějaké video. Avšak čím vyšší stupeň technologie, tím kratší život – dva roky?
  • Dovolená – získáte jistě zasloužený odpočinek a relax – i když za ty peníze to moc na vyskakování nebude. A za týden je po dovolené – zůstanou jen vzpomínky a ty fotky.

Těch příkladů Vás možná napadne daleko víc, než mě. Chtěl bych však na tomto místě zmínit něco, co si každý z nás chce uchovat celý život. Zdraví.

Zdraví je konec konců majetek jako každý jiný. A péči o něj – ať už jde o zdraví fyzické, duševní nebo duchovní – je třeba věnovat nejen čas, ale i peníze. Dnes již asi nikdo nevěří tomu, že jeho obvodní lékař se postará. Na to, abychom zvládli úkol, který na tomto světě máme, jsme dostali pouze jedno tělo. Odpočinek, zdravou výživu a udržování fyzické kondice nemůžeme brát na lehkou váhu.

Problém je v informacích. Ve škole nás toho moc v tom smyslu nenaučí. I proto jsem byl ochoten investovat do svého majetku – do zdraví, 13.420,-Kč Co jsem soupravou bodykey získal? Informace!

Informace určené pouze pro mě. Informace získané z mých vlastních genů. Informace, které mám k dispozici 24 hodin online. Přesně podle mých potřeb mě to naučilo, jak se mám stravovat a nakolik mám své tělo zatížit fyzickou aktivitou. Jsem přesvědčen o tom, že to pro můj život má vysokou hodnotu. A na jak dlouho? NA CELÝ ŽIVOT!

Jak investujete Vy do svého majetku – do zdraví?

Možná to dnes bylo moc osobní, přesto Vám přeji moudrou investici a krásný den – Pavel

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Novinky na Váš email

    S radosti Vám pošlu nejnovější články po vyplnění Vašeho jména a emailové adresy

  • Kategorie