otázka: Chcete pořád začínat znovu?

Je to už nějakou dobu. Poznal jsem se s paní, která se mi svěřila, že chce vyřešit svůj problém s nadváhou. Na první pohled bylo jasné, že problém je však obezita. Řekla mi: „Víte, já už jsem vyzkoušela snad všechno.“ A teď mi

vyjmenovala snad všechny diety, které na světě existují. Vysvětlil jsem jí pár větami hubnutí podle genu:

„Na základě Vašeho genetického testu a Vašich priorit v pohybové aktivitě i Vašich stravovacích návyků sestaví tým odborníků plán stvořený jen pro Vás. Vy pak dostanete doživotně přístup do aplikace, která Vás krok za krokem provede na Vaší cestě k vysněné kondici. Máte k dispozici online jídelníček i tréninkový program co se pohybu týče.“

To mi dává smysl. Za dva týdny mi přijdou peníze a jdu do toho!

Po třech týdnech jsem se jí připomenul, abychom udělali objednávku. „Víte, já jsem teď na krabičkové dietě a po týdnu již mám dvě kila dolu. Nechme to tak být.

Život mě naučil, že kdykoliv jsem v životě udělal chybu, z které jsem se nepoučil – potkala mě stejná nebo podobná situace znovu.

Asi po osmi měsících jsme se s paní opět setkali. Očividně se na ní krabičky podepsaly v podobě jojo efektu. To je důvod, proč zaručeným dietám nevěřím.

Lidé nikdy nebudou dělat dlouhodobě něco, co jim není přirozené. A copak je přirozené jíst jen tresku na vodě – nebo čtyři lístky salátu – či si donekonečna mixovat koktejly? Pominu-li zdravotní rizika tohoto jednání, tak nevěřím, že to někoho může uspokojit na celý život.

Paní jsem položil prostou otázku: „ Chcete pořád začínat znovu?“

Asi nepochopila. Od té doby jsem ji neviděl. Přeji jí štěstí, aby v životě potkala nějaký opravdu funkční systém. Nemyslím si totiž tvrdohlavě, že bodykey je jediná cesta k optimální váze. Těch cest je určitě více. Já však věřím té, kterou jsem si s úspěchem prošel. Cesta holistická, zakládající se na nejnovějších vědeckých poznatcích a uznávaná kapacitami v oboru výživy.

A jak jste na tom Vy? Chcete začít a potom už nehledat? Na tom novém začátku Vám rád pomohu. Jaro, které klepe již na dveře je k tomu to nejlepší období.

Užívejte si přicházejícího jara – Pavel

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Novinky na Váš email

    S radosti Vám pošlu nejnovější články po vyplnění Vašeho jména a emailové adresy

  • Kategorie