Proč máme doma dvě váhy?

Jako malý chlapec jsem vždy obdivoval, s jakou lehkostí se moje babička pohybovala v kuchyni. Jenom jakoby mimochodem vykouzlila jídlo a nepamatuji, že by mi něco nechutnalo. A podle jakých receptů to babičko, vaříš? – byl jsem zvědavý! To jen tak, z hlavy.

Až mnohem později jsem si uvědomil, že babičku vedla intuice, s kterou dokázala zdravě krmit svou rodinu. A to i s ohledem na životní styl, kterým moje rodina žila před půl stoletím. Žel, za těch více jak padesát let jsme neztratili pouze tuto schopnost. Z životního stylu se vytratil i přirozený pohyb. A přitom stále platí fyzika – energie nezaniká, pouze se přeměňuje na energii jinou.

Proto je tak důležité mít pod kontrolou, co do těla dáváme. Proto jsou všechny recepty v programu bodykey napsány tak, že potraviny vážíme – k tomu potřebujeme váhu. Víme, co za celý den sníme a máme tak kontrolu nad příjmem energie i skladbou živin. Správnou skladbou živin, kterou máme doporučenou na základě našich genetických testů.

Naše druhá váha slouží ke zpětné vazbě. Neudělali jsme během týdne nějakou zásadní chybu ve stravovacím režimu? Nebyl příjem vyšší než výdej? A měli jsme dostatek pohybové aktivity? Jsme-li v procesu redukce váhy – byl náš příjem oproti výdeji o třicet procent nižší? Na tyto otázky Vám pravdivě odpoví jednou týdně Vaše osobní váha.

Neustále se snažím o to, abych svou intuici rozvíjel všemi směry. V oblasti příjem – výdej však mám raději kontrolu. To je důvod, proč máme doma dvě váhy.

Program na hubnutí podle genů bodykey mě to naučil – Pavel

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Novinky na Váš email

    S radosti Vám pošlu nejnovější články po vyplnění Vašeho jména a emailové adresy

  • Kategorie